İmza kampanyası: Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesinden çekilmesini kabul etmiyoruz!
 Türkiye’deki kadınların eşitlik ve özgürlük mücadelesi için bir imza da sen ver!

“Dünya Prömiyeri”: Komünist Manifesto sahnede

(İngilizce Altyazılı)

“Çevirim içi bir hayalet dolaşıyor…” Oyun Sandalı yeni oyunu ile dünya prömiyeri yapıyor.

Manifesto adıyla gösterime girecek olan oyun 21 Nisan 2021 Saat:21.00’de Moda Sahnesi’nde sahneden naklen yayınla ve ingilizce altyazılı olarak seyirciyle dijital ortamda buluşacak. Biletlere modasahnesi.com adresinden ulaşılabilir

Emperyalistlerin savaş çığırtkanlığına karşı işçi sınıfı enternasyonalizmi!

Dünyanın her tarafında işçi sınıfının yaşadığı yoğun sömürüye bir de pandemi eklendi. Salgın döneminde sağlık için mücadele eden emekçilerin üzerindeki sömürü mekanizmaları daha da genişledi. İşten çıkartılmalar yoğunlaştı. …

Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesinden çekilmesini kabul etmiyoruz!

AKP hükümeti, 19 Mart 2021’de İstanbul Sözleşmesi’nden geri çekildi. Bu, kadına yönelik şiddeti ve aile içi şiddeti tanımlayan ve aynı zamanda onlara karşı alınması gereken önlemleri sıralayan uluslararası bir sözleşmedir.
TKP’nin internet portalı “soL” da Fatma Pınar Arslan’ın imzasıyla yayınlanan değerlendirmesini sunuyoruz.

Kadınlar boyun eğmiyor! Feshedilen kadınların yaşam hakkıdır. Bu nedenle TKP-Almanya bir imza kampanyası başlattı. Gel sen de imza at!

Etkinlik: 14.03.2021

Kapitalizmde Kadın Olmak

Tkp Almanya Örgütleri, parti dostlarının da katılımıyla 14 Mart Pazar günü saat 19:00´da „Kapitalizmde Kadın Olmak“ isimli bir online etkinlik gerçekleştirdi. Biri Türkiye´den biri Almanya´dan olmak üzere iki konuşmacının katıldığı etkinlikte, 8 Mart´ın tarihçesi anlatılarak….

Almanya’da Kovid’e karşı mücadele için soldan öneriler

Dünyayı kasıp kavuran salgının sınıfsal bir kimliği var mı? Söz konusu olan virüsün kendisi ise elbette olmaz, olamaz. Ama salgınla mücadelede alınan veya alınmayan önlemlerin sınıfsal bir içeriği olduğunu biliyoruz. O zaman soldan gelen taleplerin de sınıfsal bir içeriği ve bu taleplerin uygulanmayacağı sınıf yapısı gereği belli de olsa bir muhatabı olmalıdır….