Aktuelles

Dayanisma ablukadan güclüdür!

Nazım Hikmet Kültür Merkezi Almanya, Berlin ve Münih’te „Küba ile Dayanışma“ baslikli dayanisma etkinlikleri düzenliyor.

Etkinliğin ilk bölümünde, gazeteci yazar Mustafa Kemal Erdemol „Küba Yenilmeyecek“ baslikli kitabi üzerine yapilacak söylesiyle Küba deneyimlerini aktaracak.

Dayanisma etkinliginin destekçileri arasında yer alan Türkiye’den Jose Marti Küba Dostluk Derneği ve Freundschaftsgesellschaft BRD-Kuba e.V. de geceye birer selamlama konusmasi ile katilacak.

Etkinlikler Roman Bombarle Garcia (Berlin) ve Roberto Y La Picason (Münih) müzik gruplarının canlı konserleriyle sona erecek,

ABD’nin Küba’ya karşı 60 yıldır uyguladığı abluka, insanlık tarihinde görülen en uzun ve en sert abluka olarak bugüne kadar Küba’ya büyük zararlar verdi ve vermeye devam ediyor.

Bu haksız ablukaya karşı yıllardır değerlerinden vazgeçmeden direnen Küba halkıyla dayanışmak ve ablukanın bir an önce sona erdirilmesi için hep birlikte çağrıda bulunmak üzere tüm Küba dostlari Küba ile dayanisma etkinliklerine davetlidir.

Berlin’deki etkinlik: 2 Aralık 2022 tarihinde saat 20:00’de KommTreff (Jonasstr. 28, 12053 Berlin)

Münih’teki etkinlik: 3 Aralık 2022 tarihinde saat 20:00’de ind der IG-Feuerwache (Ganghoferstraße 41, 80399)